Demo Control na E3 ze stabilnym 60 FPS przy włączonym Nvidia RTX

LM
2019/06/17 15:21
3
0

Niestety nie ujawniono specyfikacji sprzętu, na którym prezentowano najnowsze dzieło studia Remedy. Zobacz nowy, obszerny gameplay z E3 2019.

Demo Control na E3 ze stabilnym 60 FPS przy włączonym Nvidia RTX

Targi E3 2019 już za nami, ale warto powrócić do nich na chwilę w kontekście jednego z tytułów, który trafi na rynek w najbliższej przyszłości. Mowa tutaj o nowej produkcji studia Remedy Entertainment – trzecioosobowej grze akcji w realiach science-fiction zatytułowanej Control. Już krótko po premierze nowej generacji kart grafiki Nvidii – GeForce RTX – dowiedzieliśmy się, że Control otrzyma wsparcie dla techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Co ciekawe, ray tracing w Control mogli oglądać uczestnicy targów E3 i jak zapewnia redakcja Gamecrate, grywalne demo działało w stabilnych 60 klatkach na sekundę, nawet przy włączonym Nvidia RTX.

Trudno przełożyć to bezpośrednio na dowolną konsumencką konfigurację sprzętową, bo ostatecznie nie ujawniono, na jakim zestawie prezentowane było Control, ale możemy śmiało założyć, że na najmocniejszym RTX 2080 Ti. Z drugiej strony wcześniejsze próby deweloperów z Nvidia RTX nie kończyły się najlepiej dla ogólnej wydajności aplikacji, a wydaje się, że Remedy udało się wszystko poukładać tak, by fani graficznych fajerwerków nie okupowali ich ogólną jakością zabawy.

GramTV przedstawia:

Przy okazji rzućcie okiem na załączony poniżej zapis rozgrywki opublikowany przy okazji targów E3. Na niemal 20-minutowym gameplayu zobaczycie rozmaite akcje w wykonaniu głównej bohaterki, prezentację dostępnych umiejętności kinetycznych, starcia z oponentami oraz ogólny obraz Najstarszego Domu – miejsca, do którego przeniesie nas Control.

Control ukaże się 27 sierpnia na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
3
Illidian_Stormrage
Gramowicz
18/06/2019 10:28

@Kash28 Może i jest przyszłością ale dla mnie na obecną chwilę niepotrzebna "zjadajka" wydajności sprzetu. Co do cen RTX'w to wszystkie modele mają przegięte ceny.

Kash28
Gramowicz
18/06/2019 09:38
Illidian_Stormrage napisał:

Mi tam ten RT nie potrzebny, każdy się jara a ja tam mam to gdzieś i nie dlatego że mam słaby komputer nie nie.

RT jest przyszłością... Na tą chwilę to co otrzymujemy nie jest niczym wow. Potencjał jest gigantyczny. Kwestia ile czasu Nvidia i Amd karzą nam czekać. Wracając do Control to zapewne 2080Ti... Karta stworzona dla 4k i RT. Trochę jej cena jest przegięta. Obecnie posiadam RTX2060, gdyby tak w Metro Exodus pozwolili w 4k odpalić DLSS miałbym 40fps tak to coś koło 30 więc szału niema. Na dodatek tego gra celowo ma ustawiony jak ja to nazywam control glitch - czyli straszne lagowanie sterowania przy niższych wartościach fps. 

Illidian_Stormrage
Gramowicz
17/06/2019 22:10

Mi tam ten RT nie potrzebny, każdy się jara a ja tam mam to gdzieś i nie dlatego że mam słaby komputer nie nie.