News

E3 2019: Cyberpunk 2077 zaoferuje wycieczki poza Night City

LM, 14.06.2019 13:29 0

Tradycyjne i te, które odbędziemy poprzez cyberprzestrzeń. A to nie koniec niespodzianek, które przygotowali dla nas RED-zi.

Nie da się ukryć, że w czasie ostatniego roku o grze Cyberpunk 2077 dowiedzieliśmy się więcej, niż moglibyśmy przypuszczać przed ubiegłorocznymi targami E3 w Los Angeles. Zwiastuny, fragmenty rozgrywki, masa informacji o mechanikach i wykreowanym świecie, ale nietrudno się domyślić, że twórcy nie zamierzają podać nam wszystkiego na tacy na długo przed premierą i podczas zabawy czeka na nas jeszcze masa niespodzianek. Część z nich związana jest bezpośrednio z eksploracją wykreowanego świata, który jak przekonuje Paweł Sasko – główny projektant zadań w Cyberpunk 2077 – nie będzie ograniczać się jedynie do Night City.

W rozmowie z redakcją Eurogamera Sasko przywołał jedną ze scen zaprezentowanych na krótkiej zajawce z fragmentami rozgrywki, którą poprzedził występ Keanu Reevesa na konferencji Microsoftu. Na nim nasz protagonista zanurza się w wannie pełnej lodu, który ma schłodzić nasz mózg, pełniący w czasie cyberpodróży rolę procesora. Sasko przekonuje, że tego typu zabawy będą niebezpieczne i zarezerwowane dla określonych momentów w grze. Tym samym możemy przypuszczać, że będzie to powiązane wyłącznie z poszczególnymi głównymi lub pobocznymi zadaniami fabularnymi.

Dodatkowo jak wiemy, Cyberpunk 2077 zaoferuje eksplorację nie tylko horyzontalną, ale też wertykalną, co wydaje się zrozumiałe w świecie piętrzących się drapaczy chmur. Sasko przekonuje jednak, że na Night City świat gry się nie skończy – obok bezpośrednio sąsiadującego z metropolią Badlands RED-zi przygotowali dla nas jeszcze parę niespodzianek, o których Paweł Sasko mówić już nie chciał. I dobrze.

Cyberpunk 2077 ukaże się 16 kwietnia 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Wtedy dowiemy się wszystkiego o świecie gry w sposób, który gracze uwielbiają najbardziej – po swojemu i na własną rękę.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze