EA Play 2019: FIFA 20 i piłka uliczna w nowym wydaniu – wszystkie nowości w jednym miejscu

LM
2019/06/08 21:50
0
0

Zapowiedź specjalnego trybu Volta Football oraz zmiany w mechanice rozgrywki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami podczas tegorocznego otwarcia imprezy EA Play 2019 nie zabrakło nowinek dla fanów piłki nożnej i serii FIFA. Nieco wcześniej dowiedzieliśmy się, że FIFA 20 zadebiutuje na komputerach osobistych i konsolach dokładnie 27 września. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że abonenci usług Origin i Access będą mogli rozpocząć zabawę już 19 września. Przejdźmy do nowinek, a jest ich kilka.

Volta Football

Podczas EA Play otrzymaliśmy oficjalny zwiastun nowego trybu rozgrywki – Volta Football – czyli zaimplementowanego w grze FIFA 20 dotychczas osobnego cyklu poświęconego rozgrywkom na ulicy FIFA Street. Wraz z nim pojawi się szereg niestandardowych trybów rozgrywki – 3v3, 4v4, 5v5 oraz drużyny łączące zawodników obu płci. Oczywiście wraz z nimi przyjdą też zupełnie inne od stadionowych rozgrywek zasady, a całości dopełnią spersonalizowani przez graczy zawodnicy.

Zmiany w mechanice

Zmiany w mechanice, EA Play 2019: FIFA 20 i piłka uliczna w nowym wydaniu – wszystkie nowości w jednym miejscu

GramTV przedstawia:

Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, że FIFA 20 wzorem nieco starszych już odsłon będzie bardziej skoncentrowana na pojedynkach pomiędzy dwoma graczami. Czas i przestrzeń na drybling czy ogrywanie oponenta odczujemy przede wszystkim w zachowaniu sterowanych przez sztuczną inteligencję zawodników drużyny przeciwnej, którzy mają nie ingerować w pojedynki pomiędzy graczami.

Jednocześnie wraz z nową odsłoną EA Sports zamierza poprawić szereg elementów w mechanice samej gry: dotkną one samego strzelania, co ma dać o wiele lepsze odczucia zwłaszcza w sytuacjach sam na sam z bramkarzem; dodatkowo wraz ze wspomnianym wcześniej naciskiem na pojedynki otrzymamy zdecydowanie lepszą kontrolę nad piłką podczas dryblingu; odpowiednie narzędzia otrzymają także zawodnicy formacji defensywnych, którym będzie nieco łatwiej odebrać w pewny sposób piłkę, o ile dobrze wyczują moment ataku.

To jednak nie koniec, bo w FIFA 20 otrzymamy też dużo lepszą kontrolę nad zachowaniem piłki podczas wykonywania stałych fragmentów gry – podczas strzału możemy w dowolny sposób podkręcić piłkę i nadać jej odpowiednią trajektorię. Co najważniejsze, piłka będzie zachowywać się teraz o wiele bardziej realistycznie, a nowości w fizyce odczujemy przede wszystkim podczas strzałów czy podań, ale też, gdy ta pozostanie na chwilę bez opieki.

Na zakończenie prezentacji obiecano, że w kolejnych miesiącach otrzymamy jeszcze masę konkretów związanych ze zmianami w FIFA, więc pozostaje czekać na kolejne doniesienia i nieodległą już premierę.


Seria FIFA i inne gry z portfolio EA w ofercie sklepu Sferis.pl.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!