News

Popularność Apex Legends mocno spada

pepsi, 23.05.2019 17:36 0

Apex Legends rozpoczęło z wysokiego “C”, ale ostatnie miesiące, co pokazują statystyki, nie są już tak pomyślne dla produkcji Respawn Entertainment i Electronic Arts.

Według danych firmy SuperData, wpływy z Apex Legends drastycznie spadają. W kwietniu wyniosły one 24 miliony dolarów, zaś jeszcze w lutym na konto Electronic Arts wpłynęły 92 miliony dolarów. To oznacza, że na przestrzeni dwóch miesięcy dochody z produkcji Respawn Entertainment spadły o 74 proc. Gra, której start został ogłoszony jako najlepszy w historii dla produkcji typu free-to-play, wypadła poza czołową dziesiątkę zarówno na konsolach, jak i na PC.

Przypomnijmy, że twórcom Apex Legends bardzo zależało, by środowisko gry było jak najbardziej fair, dlatego nie wstrzymywali oni ręki gdy szło o rozdawanie banów. Po początkowym sukcesie na pecetach, Xboksie One i PlayStation 4, wydawca zdecydował się dać zielone światło wersjom na urządzenia mobilne. Na razie na szczegóły jest jeszcze za wcześnie, ale EA zapewne będzie pomysł forsować. 

 

 

najnowsze