News

Apex Legends - licznik banów kręci się z zawrotną prędkością

Patryk Purczyński, 07.05.2019 20:59 1

Respawn Entertainment nie ustaje w staraniach, by uczynić Apex Legends miejscem rozgrywki fair. Zbanowanych graczy przybywa na potęgę.

Twórcy Apex Legends rozdali już 770 tys. banów - przekazał menedżer społecznościowy Respawn Entertaiment. Co więcej, uniemożliwiono 300 tys. prób stworzenia nowych kont przez ukarane osoby. Najbardziej porażające jest chyba to, że wspomniane statystyki dotyczą wyłącznie wersji pecetowej, a przypomnijmy, że tytuł dostępny jest jeszcze na Xboksie One i PlayStation 4.

Respawn Entertainment przekonuje, że dzięki tym działaniom liczba meczów rozegranych na PC, w których dochodzi do złamania zasad fair play lub innych szkodliwych aktywności. Twórcy Apex Legends w walce z osobami oszukującymi korzystają ze wsparcia Electronic Arts oraz podległych mu studiów: EA DICE, EA Vancouver, EA Capital Games. "Choć nie możemy zdradzać szczegółów, zapewniamy, że atakujemy z każdej strony, od usprawnień po wykrywanie oszustów, wzmacnianie zasobów i narzędzi czy usprawnianie procesów i inne sprytne sztuczki, pozwalające walczyć z oszustami" - dodają przedstawiciele studia.

O tym, że Respawn Entertainment poważnie wzięło się za czyszczenie środowiska w Apex Legends, informowaliśmy już w marcu.

najnowsze