News

Minecraft największym hitem wszech czasów? Gra rozeszła się w 176 milionach egzemplarzy

LM, 20.05.2019 18:15 0

Przy okazji rocznicowej imprezy Microsoft upublicznił zwiastun gry AR Minecraft Earth.

Podczas odbywającej się w Sztokholmie imprezy z okazji pierwszego dziesięciolecia marki Minecraft firma Microsoft pochwaliła się spektakularnym wynikiem komercyjnym kanciastego sandboksa. Okazuje się, że w ciągu dekady udało się sprzedać ponad 176 milionów egzemplarzy gry na wszystkich dedykowanych platformach sprzętowych z mobilnym Minecraft: Pocket Edition włącznie.

Tym samym możemy zaryzykować stwierdzenie, że hit studia Mojang jest najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów. Oczywiście wciąż pozostaje Tetris, którego popularność według różnych szacunków oscyluje pomiędzy 170 – 425 milionami egzemplarzy, ale brak tu sztywnych statystyk. Tymczasem kolejną z gier, która przekroczyła 100 milionów sprzedanych kopii, (a właściwie już 110) jest Grand Theft Auto od Rockstar Games.

Minecraft to dedykowana kreatywnym graczom sandboksowa gra akcji. W toku rozgrywki korzystamy z rozmaitych narzędzi lub tworzymy własne, by dowolnie przekształcać różnorodny, zbudowany z sześciennych bloków świat. Przy okazji wspomnianej imprezy Microsoft pokusił się także o zapowiedź Minecraft Earth, czyli dedykowanego rzeczywistości rozszerzonej spin-offa gry na urządzenia mobilne. Poniżej upubliczniony ostatnio zwiastun.

https://www.youtube.com/watch?v=AQEizp-VrVU

Jeśli szukacie sandboksowych gier, to nie zaszkodzi zapoznać się z bogatą ofertą tytułów w sklepie Sferis.pl.

najnowsze