News

GTA 5 wciąż sprzedaje się świetnie – tytuł trafił już do 110 milionów graczy

LM, 14.05.2019 13:05 0

Red Dead Redemption II też daje powody do zadowolenia.

Take-Two Interactive ponownie spotkało się z inwestorami, by podsumować ostatni kwartał i zarazem cały miniony rok fiskalny. Okazuje się, że pomimo dobrych kilku lat na karku Grand Theft Auto V wciąż sprzedaje się świetnie – tytuł trafił już do 110 milionów graczy, a jeszcze w listopadzie minionego roku mówiliśmy o okrągłych 100 milionach. Włodarze spółki mogą cieszyć się również ze sprzedaży Red Dead Redemption II, które powędrowało do 24 milionów graczy.

Oczywiście najnowsza odsłona westernowej serii nie ma co liczyć na wyniki choćby zbliżone do GTA 5 z 2013 roku, tak długo, jak pozostaje tytułem skierowanym wyłącznie do użytkowników konsol. Na pewno zdaje sobie z tego sprawę także Take-Two i próżno oczekiwać, że w długoterminowych planach wydawca odpuści pecetowy rynek, nawet jeśli oficjalnie nie dzieli się informacjami związanymi z wydaniem RDR2 na komputerach osobistych. Niewykluczone, że zmieni się to podczas nadchodzących targów E3, a tymczasem rzućcie okiem na informacje, które zamieścił na swoim zawodowym profilu jeden z twórców gry.

GTA V zadebiutowało we wrześniu 2013 roku na PlayStation 3 i Xboksie 360, a później trafiło również na PlayStation 4, Xbox One i komputery osobiste. Red Dead Redemption II ukazało się w październiku minionego roku wyłącznie na konsolach Sony i Microsoftu.


Jeśli chcielibyście dorzucić się do spektakularnych wyników sprzedażowych gier Rockstara, to zapewne zainteresują Was pozycje dostępne w sklepie Sferis.pl.

najnowsze