News

Denuvo wyleciało ze steamowej wersji RAGE 2

LM, 17.05.2019 13:30 0

Nawet jeśli oficjalnie nigdy go tam nie było.

Bethesda Softworks wydało skromną łatkę do debiutującej przed kilkoma dniami gry RAGE 2. Wraz z nią gra doczekała się kilku pomniejszych poprawek, a jej wersja na Steam oficjalnie pożegnała się z zabezpieczeniem DRM Denuvo. To ostatnie powinno ucieszyć fanów pecetowego grania, ale znacznie ciekawszy w tej całej sytuacji jest fakt, że Bethesda nie wspomniała wcześniej, że w ogóle zamierza wykorzystać je w RAGE 2. Co więcej, zabezpieczenie pojawiło się wyłącznie dla wersji na platformie Steam, podczas gdy na Bethesda.net nie było go wcale.

Pecetowi gracze nie jednokrotnie udowadniali już niekorzystny wpływ Denuvo na wydajność w grach i chociaż ten problem raczej nie dotyka posiadaczy high-endowych pecetów, to jednak większość zainteresowanych do nich nie należy. Tym samym osoby, które zdecydowały się na premierowy zakup gry na Steam, mogły poczuć się oszukane, więc Bethesda błyskawicznie pozbyła się zabezpieczenia.

RAGE 2 powstało wspólnymi siłami studiów id Software i Avalanche. Gra dostępna jest na PC, PlayStation 4 i Xboksie One, a z jej szaleństwem zmierzył się już Myszasty, którego wrażenia znajdziecie w naszej recenzji.


RAGE i inne gry z portfolio Bethesdy znajdziecie w atrakcyjnych cenach w ofercie sklepu Sferis.pl.

najnowsze