News

Świat Frostpunk może zostać wykorzystany w grze RPG

Małgorzata Trzyna, 10.05.2019 09:25 0

11 bit studios na tyle rozbudowało uniwersum Frostpunk, że można śmiało myśleć o stworzeniu w nim gry bardziej nastawionej na fabułę.

Od momentu wydania Frostpunk minął rok. 11 bit studios nie spodziewało się tak dużego sukcesu, niemniej jak dotąd sprzedało się 1,4 miliona egzemplarzy gry. Obecnie twórcy zajmują się przeniesieniem tego tytułu na konsole PS4 i Xbox One (premiera planowana jest na lato).

Skoro gra odniosła sukces, naturalnym wydaje się opracowanie sequela. Jednak 11 bit studios rozważa też inne opcje i być może uniwersum Frostpunk zostanie wykorzystane w grze RPG. Jak wyjaśnił Patryk Grzeszczuk, dyrektor ds. marketingu, w rozmowie z GamesIndustry.biz, twórcy rozbudowywali tło fabularne i świat gry, że stał się on na tyle bogaty, by wykorzystać go w grze z bardziej rozbudowaną historią.

- Podchodziliśmy do tego w ten sposób od samego początku. Chcieliśmy stworzyć świat, a następnie wypełnić go opowieściami, miejscami, zbudować między nimi połączenia. Świat Frostpunk się rozrasta i uważamy, że w przyszłości powinniśmy zastanowić się może nie nad sequelem, a spin-offem w postaci RPG w tym samym uniwersum.

Trzeba przyznać, że pomysł jest ciekawy. Trzymamy kciuki za realizację.

najnowsze