News

Usługa EA Access pojawi się na konsolach PlayStation 4

LM, 08.05.2019 10:45 2

Lepiej późno niż wcale?

Electronic Arts ogłosiło, że po blisko pięciu latach od uruchomienia usługi EA Access na konsolach Xbox One ta pojawi się także na konsolach japońskiego giganta. Dokładnej daty premiery jeszcze nie wskazano, ale zainteresowani powinni oznaczyć w kalendarzach tegoroczny lipiec. Podobnie jak w przypadku urządzeń Microsoftu, EA Access na PlayStation 4 będziemy mogli nabyć w ramach comiesięcznej opłaty lub jednorazowego wydatku za cały rok z góry. Podane przez EA ceny wyglądają tak samo, jak dla systemów giganta z Redmond – niespełna 15 złotych za pojedynczy miesiąc i około 80 złotych za cały rok. Dokładną datę premiery usługi poznamy zapewne podczas czerwcowego EA Play 2019.

EA Access, to konsolowy odpowiednik dostępnej na PC usługi Origin Access, w której ramach otrzymujemy dostęp do obszernego katalogu gier z portfolio Electronic Arts jak np. Star Wars Battlefront, Battlefield 1 czy Titanfall 2. Obok tego abonenci mogą liczyć na zniżkę przy zakupie nowych gier z portfolio EA i dostęp do 10-godzinnych wersji demonstracyjnych nadchodzących produkcji.

Wygląda na to, że po wielu latach zamykania się na wszelką zewnętrzną współpracę Sony coraz mniej izoluje się na rynku. Szkoda, że usługa trafia na konsolę dopiero teraz, ale z pewnością w katalogu znajdzie się jeszcze sporo pozycji, których do tej pory nie zdążyli ograć miłośnicy PlayStation 4. Zainteresowani?

najnowsze