Druidstone: The Secret of the Menhir Forest – izometryczne RPG twórców Legend of Grimrock z datą premiery na PC

LM
2019/04/29 18:38
0
0

Mariaż zachodnich RPG z jRPG i planszówkami osadzony w fantastycznym świecie.

Niemal dwa lata temu po raz pierwszy mieliśmy okazję usłyszeć o Druidstone: The Secret of the Menhir Forest, czyli klasycznym RPG-u kreowanym przez byłych pracowników Almost Human, zaangażowanych wcześniej w serię Legend of Grimrock. Okazuje się, że od pierwszych zapowiedzi tytuł nieco zmienił swoje założenia zarówno pod względem mechaniki, jak i linii fabularnej, ale o tym, czy są to zmiany na lepsze, będziemy mogli przekonać się już niedługo – zgodnie z najnowszym komunikatem studia Ctrl Alt Ninja gra zadebiutuje na PC Steam dokładnie 15 maja.

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest – izometryczne RPG twórców Legend of Grimrock z datą premiery na PC

Podczas rozgrywki wcielimy się w córkę arcymistrza druidów, który zniknął w nieznanych okolicznościach, a niemal w tym samym czasie tytułowy las zaczęła pożerać mroczna siła. Główna protagonistka o imieniu Aava łączy siły z dwójką kompanów – tajemniczym Leonhardem oraz czarodziejką Oiko – by wyjaśnić zagadkę. Twórcy obiecują ciekawą mieszankę rozwiązań znanych zarówno z gier RPG, jak i jRPG oraz planszówek; taktyczne walki z podziałem na tury; masę opcji na rozwój bohaterów; oraz interesującą opowieść o miłości i śmierci koncentrującą się wokół wspomnianych postaci. Na dokładkę otrzymamy zróżnicowane zadania fabularne, a krótko po premierze edytor poziomów.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że według wcześniejszych szkiców głównym bohaterem Druidstone: The Secret of the Menhir Forest miał być zaginiony druid, a całość miała korzystać z mechanik roguelike, gdzie każda zła decyzja wiązałaby się ze śmiercią postaci, a świat gry miał na nie reagować. Ostatecznie otrzymamy izometrycznego RPG-a w realiach fantasy ujętego w przyjemnej dla oka oprawie wizualnej. Na razie jedynie na PC, ale jeśli twórcy ujawnią dalsze plany, to z pewnością się o tym dowiecie.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!