News

God of War powróci... w formie karcianki

Małgorzata Trzyna, 18.04.2019 18:32 0

Grę karcianą w świecie God of War przygotowuje firma Cmon.

Cmon pracuje nad God of War: The Card Game - oficjalną grą karcianą opartą na serii God of War, stworzoną przez Sony Santa Monica. Ma ona ukazać się w trzecim kwartale 2019. W zabawie będzie mogło wziąć udział do czterech graczy. Nornowie, mityczne istoty obdarzone wielką mocą, starają się ocalić Midgard i nie dopuścić do zniszczenia wszelkiego życia, powstrzymując Ragnarok. W grze można będzie połączyć siły i wcielić się w takie postaci, jak Kratos, Mimir, Atreus, Brok, Sindri i Freya. Każdy z nich ma inne umiejętności i statystyki (które można poprawiać). Przeciwnicy i bossowie będą wzorowani na oponentach z gry wideo God of War.

Każde zadanie w God of War: The Card Game będzie składać się z mozaiki kart przedstawiających potwory i lokacje z gry wideo. Kluczem do zwycięstwa będzie obranie odpowiedniej strategii. Wcześniejsze zadania będą wpływać na dalsze wydarzenia. Z czasem gracze będą musieli wybierać, które zadania ukończyć (może to przynieść pewne korzyści), ale pozostawienie innych zadań nietkniętych pociągnie za sobą negatywne konsekwencje.

Scenariusz w każdej rozgrywce będzie inny dzięki różnym bohaterom do wyboru, różnym sposobom budowania talii, czy zróżnicowanym zadaniom, których można się podjąć.

najnowsze