Felieton

Funcom wydawcą Moons of Madness - kosmicznego horroru z Cthulhu

Małgorzata Trzyna, 26 marca 2019 18:18 0

Moons of Madness będzie nawiązywać do mitologii i świata Secret Worlds: Legends.

Moons of Madness to horror science-fiction, w którym przenosimy się na odległy świat Marsa. Shane Newehart, zwykły technik, wykonuje tam prostą pracę - obserwuje sekretną stację badawczą, by zapewnić, że wszystko będzie w miarę w porządku przed przybyciem nowej załogi, która zastąpi poprzednią. Oczywiście, zaczynają dziać się okropne rzeczy: awarie systemów, dziwna mgła, załoga zbyt długo nie wraca z misji EVA. Newehart nie wie, czy zaczyna wariować, czy podstępne, złowieszcze siły przedzierają się przez delikatną zasłonę oddzielającą naszą zawężoną rzeczywistość od wielowymiarowych, koszmarnych światów Wielkich Przedwiecznych.

Zespół Rock Pocket Games nawiązał współpracę z wydawcą - Funcom. Dzięki temu posunięciu rozbudowano grę i rozwinięto mechaniki rozgrywki. Zmieniono też nieco założenia: teraz nie będzie to po prostu "lovecraftowski horror"; gra będzie czerpać z bogatego świata i mitologii Secret Worlds Legends. Podstawowe założenia pozostaną bez zmian.

- To wspaniałe, że uniwersum Secret World idealnie pasuje do realiów Moons of Madness - powiedział przedstawiciel Funcom. - Akcja obu gier toczy się w naszym własnym, prawdziwym świecie i obie należą do królestwa lovecraftowskich horrorów. W ten sposób Moons of Madness może wzbogacić swą fabułę i tło.

Do zrozumienia Moons of Madness nie będzie konieczna znajomość Secret World Legends. Premiera Moons of Madness przewidywana jest na ten rok, okolice Halloween. Gra zmierza na PC, PS4 i Xboksa One.

Ogromne zainteresowanie planszowym Bloodborne'em
Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3
Nowy trailer Rage 2 prezentuje najważniejsze aspekty gry
Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.