News

Epic udostępnia za darmo narzędzia pozwalające developerom korzystać z usług sieciowych firmy

Małgorzata Trzyna, 20.03.2019 19:04 0

Twórcy mogą wykorzystać darmowe narzędzia dla programistów od Epic we własnych grach oraz wydać je gdziekolwiek - choćby na Steam.

Epic, zgodnie z zapowiedziami, udostępniło bezpłatnie narzędzia dla programistów powiązane z usługami sieciowymi, które każdy twórca usług lub gier może wykorzystać. Obejmuje to cross-platformowe rozwiązania, zaprojektowane z myślą o Fortnite: listy znajomych, matchmaking, zarządzanie ekwipunkiem i zakupami, czat głosowy, analizę, wysyłanie ticketów do pomocy technicznej i nie tylko. W tym roku Epic planuje integrację z silnikami Unity i Unreal. Na początku Epic Online Services będzie obsługiwane przez Windows, Mac i Linux, później także zostanie dodane wsparcie dla konsol i urządzeń mobilnych. Celem jest stworzenie sieci niezależnej od dystrybutora i platformy, więc nie będzie miało znaczenia, czy korzystamy ze Steam, Epic Store, PS4 czy czegokolwiek innego - wszędzie lista znajomych będzie taka sama.

Epic podkreśla, że nie ma tu żadnego haczyka, choć udostępniając narzędzia za darmo, nie działa charytatywnie. Im więcej gier wykorzysta te rozwiązania, tym bardziej rozrośnie się sieć społeczności.

najnowsze