Felieton

Takashi Iizuka potwierdził rozpoczęcie prac nad kolejną odsłoną serii Sonic

LM, 18 marca 2019 16:45 0

Przy okazji otrzymaliśmy też nowy zwiastun zaplanowanego na maj Team Sonic Racing.

Podczas panelu dyskusyjnego na tegorocznej edycji festiwalu filmowego SXSW Takashi Iizuka ujawnił, że rozpoczęto już prace nad kolejną odsłoną serii gier, których bohaterem jest jeż Sonic. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że na pierwsze materiały związane z tytułem musimy poczekać co najmniej do 2020 roku, ale Iizuka zastrzegł, że "w przyszłości" zamierza podzielić się z nami garścią konkretów związanych z tytułem, ale na razie prosi o cierpliwość i oczekiwanie, aż odpowiedzialny za grę zespół będzie gotowy ją zaprezentować.

Tymczasem w sieci pojawił się najnowszy zwiastun zaplanowanej na maj gry wyścigowej w świecie jeża Sonica – Team Sonic Racing, która formą nawiązuje do serii Mario Kart. Rzeczony materiał wideo prezentuje możliwości personalizacji dostępnych w grze pojazdów, którymi następnie przystąpimy do rywalizacji z innymi graczami. Obok trybu sieciowego dla maksymalnie 12 osób otrzymamy też możliwość ukończenia kampanii fabularnej w kooperacji z innymi graczami.

Team Sonic Racing zadebiutuje 21 maja na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Uczestnicy Games Clash Entertainment powalczą na gamingowych pecetach Actina
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.