News

Finalna wersja DayZ jeszcze w marcu na Xboksie One

LM, 17.03.2019 15:53 0

Wygląda na to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom tytuł nie ukaże się równocześnie na konsolach Sony i Microsoftu.

Studio Bohemia Interactive poinformowało, że udostępniona w sierpniu minionego roku w katalogu Xbox Game Preview gra DayZ jeszcze w marcu doczeka się finalnego wydania na konsolach Microsoft. Według deweloperów tytuł oficjalnie zadebiutuje na Xbox One dokładnie 27 marca i tego dnia doczeka się obszernej aktualizacji. Ta wprowadzi poprawki dla rednerowania oprawy wizualnej, zarządzania ekwipunkiem, a także nowy schemat sterowania z wykorzystaniem kontrolera, który we wczesnej wersji nie odwoływał się do szeregu dostępnych w grze mechanik (jak np. wstrzymywanie oddechu czy uniki).

Warto przypomnieć, że czeski producent zapowiedział wcześniej, iż DayZ ukaże się równocześnie na PlayStation 4 i Xboksie One, ale przy okazji najnowszych doniesień nie odniósł się do dedykowanej konsolom Sony wersji. Ta wciąż pozostaje z datą debiutu zaplanowaną na bliżej nieokreślony punkt 2019 roku.

DayZ rozpoczęło swój żywot jako modyfikacja do gry ARMA 2 i chociaż bardzo szybko zdecydowano się sprzedawać go jako samodzielną grę, to tytuł spędził długie lata w katalogu Wczesnego Dostępu Steam, by doczekać się finalnej wersji na PC w grudniu minionego roku.

najnowsze

Podczas E3 najwięcej pisano o Cyberpunku 2077!

Firma ICO Partners sporządziła raport dotyczący treści generowanych na portalach branżowych przez targi E3. Najwięcej uwagi skupiły na sobie Xbox i polski Cyberpunk 2077.