News

Twórca Phoenix Point przeprasza zawiedzionych fanów za to, że gra będzie ekskluzywna dla Epic Games Store

Małgorzata Trzyna, 15.03.2019 17:32 12

Gracze podkreślają, że w trakcie trwania zbiórki obiecywano wersję na Steam / GOG.

Snapshot Games znalazło się w ogniu krytyki po tym, jak ogłoszono, że Phoenix Point będzie kolejną grą czasowo ekskluzywną dla Epic Games Store. Na Reddicie wielu użytkowników krytykuje posunięcie studia i sklep Epic Games Store oraz zapowiada, że zażąda zwrotu pieniędzy, inni zastanawiają się nad cofnięciem wpłaty, której dokonali podczas zbiórki.

Wideo z ogłoszeniem, że Phoenix Point będzie ekskluzywne czasowo dla Epic Games Store, (obecnie niepubliczne) ma ponad 5,2 tysiąca "łapek w dół" i tylko 419 polubień. Komentarze pod filmem również są w większości negatywne.

Julian Gollop, szef Snapshot Games, uważa, że Epic Games Store do momentu premiery Phoenix Point we wrześniu będzie miało bardziej ustabilizowaną pozycję i zostanie rozbudowane o więcej funkcji. Przewiduje również, że negatywne nastawienie graczy nie przełoży się drastycznie na sprzedaż gry, gdyż o zwrot pieniędzy na dłuższą metę poprosi 5-6 procent osób, które wsparły zbiórkę. Przeprosił również fanów, dodając, że "zespół nie zamierzał nikogo oszukać". Jako rekompensatę oferuje darmowe DLC w ciągu pierwszego roku od wydania gry (co najmniej trzy duże paczki z nową zawartością). Osoby, które wsparły zbiórkę, otrzymają prócz klucza Epic Games Store również klucz Steam, kiedy będzie on dostępny.

Gracze uprzednio bardzo krytykowali decyzję, by Metro Exodus było czasowo ekskluzywne dla Epic Games Store, mimo to gra sprzedawała się świetnie.

najnowsze