News

Twórcy Left 4 Dead i Evolve zapowiadają Back 4 Blood

Małgorzata Trzyna, 14.03.2019 16:53 2

Back 4 Blood to coś dla fanów kooperacyjnych shooterów i zombie.

Warner Bros. i Turtle Rock Studios (twórcy Left 4 Dead i Evolve), ogłosili Back 4 Blood. Gra będzie kooperacyjną strzelanką z zombie. Trafi ona na PC, PS4 i Xboksa One, być może także na inne platformy. W porównaniu z Left 4 Dead, w Back 4 Blood pojawi się sporo nowych funkcji, dzięki którym będzie to unikatowa marka. W grze znajdzie się kampania i tryb PvP (nie będzie to tytuł battle royale). Na razie niewiele informacji znalazło się w FAQ na stronie studia - twórcy szukają jeszcze pracowników i podkreślają, że chcą od początku komunikować się z graczami.

- Dla nas Back 4 Blood to niesamowita okazja, by powrócić do gatunku, który narodził się w naszym studiu i dodać do niego ponad 10 lat dodatkowego doświadczenia oraz pomysłów na zombie, które telepały się w naszych głowach - podkreśla Chist Ashton, współzałożyciel i dyrektor projektu w Turtle Rock Studios. - Mamy także jeden z najlepszych zespołów w Warner Bros. Interactive Entertainment, którzy rozumieją nasz proces tworzenia gry, kierujemy się również zasadą, że gracze są na pierwszym miejscu. Cieszymy się, mogąc zapowiedzieć ten tytuł i rozpocząć nad nim prace wraz ze społecznością.

- Nie zamierzamy spocząć na laurach - dodaje Phil Robb, współzałożyciel i dyrektor kreatywny w Turtle Rock Studios. - Naszym celem jest zebrać wszystko, czego się nauczyliśmy i iść naprzód. Wiemy, że to ambitne założenia. Znacząco powiększamy zespół, ponieważ będzie to największe wyzwanie w historii naszego studia. Wiemy, że tytuł ten musi się wyróżniać i dołożymy starań, by tak się stało.

najnowsze