News

Jeden z aktorów dubbingowych gry Judgement oskarżony o zażywanie kokainy – gra zniknęła z japońskiego rynku

LM, 13.03.2019 14:03 0

Dalsze losy świeżo wydanej gry twórców serii Yakuza, nie są jeszcze znane.

Aktor Pierre Taki, który udzielił głosu jednemu z bohaterów najnowszej gry studia Ryu Ga Gotoku – Judgement, został poddany przez funkcjonariuszy policji testowi na obecność substancji psychoaktywnych, który wykazał ślady kokainy. Okazuje się, że japońska policja śledziła poczynania aktora, po otrzymaniu zgłoszenia sugerującego, że może on zażywać nielegalne substancje i chociaż przeszukanie jego samochodu nic nie wykazało, to testy udowodniły obecność kokainy w organizmie aktora. Grozi mu do 7 lat pozbawienia wolności, ale przy okazji oberwało się także samej grze.

Japończycy nie tolerują zażywania substancji psychoaktywnych, więc w obawie przed reakcją społeczności firma SEGA wycofała ze sprzedaży grę Judgement na terenie całego Kraju Kwitnącej Wiśni, a także usunęła wszelkie związane z nią wpisy na Twitterze. Oczywiście z punktu widzenia firmy SEGA całość komplikuje fakt, że wiele kopii tytułu trafiło już do użytkowników, ale najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, w którym linie dialogowe gangstera Yakuzy znanego jako Kyohei Hamura zostaną nagrane ponownie, przez innego aktora i wprowadzone w aktualizacji. Podobną sytuację mieliśmy przy okazji gry Yakuza 4, gdy aktor Hiroki Narimiya wyleciał z obsady dubbingowej przez zarzuty związane z zażywaniem kokainy.

Wracając na chwilę do głównego bohatera niniejszego tekstu – Pierre Taki podkładał głos także w japońskiej wersji filmu Kraina Lodu oraz grze Kingdom Hearts III, ale przynajmniej w chwili pisania wiadomości japoński oddział Disneya nie podjął jeszcze żadnych radykalnych działań w związku z zaistniałą sytuacją.

Judgement ma trafić na zachodnie rynki 25 czerwca tego roku. Tytuł opracowano wyłącznie z myślą o konsolach PlayStation 4.

najnowsze

Znamy wymagania sprzętowe GRID

2

Codemasters postanowiło podzielić się z graczami oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi do GRID, czyli najnowszej odsłony popularnej serii gier wyścigowych.