Felieton

Octopath Traveler - zapowiedziano mobilny prequel oraz nową grę Octopath na konsole

Małgorzata Trzyna, 09 marca 2019 08:51 0

Square Enix chwali się także 1,5 milionami sprzedanych egzemplarzy gry.

Square Enix ogłosiło, że Octopath Traveler sprzedało się w liczbie 1,5 miliona egzemplarzy na całym świecie. Firma ma także dobre wieści dla fanów, którzy chętnie grają na urządzeniach mobilnych: powstaje Octopath Traveler: Champions of the Continent, czyli prequel gry. Będzie to RPG free-to-play, z bitwami z udziałem ośmiu postaci. Akcja będzie toczyć się w Orsterrze, prześledzimy historię jednego z trzech rządzących czempionów. Podczas zabawy będziemy mogli wydawać rozkazy typu "słuchaj", "ukradnij" lub "ukryj się". Octopath Traveler: Champions of the Continent ma ukazać się w Japonii jeszcze w tym roku na urządzeniach z iOS i Androidem.

Fani mogą też zacierać ręce na myśl o nowej grze Octopath na konsole, jednak na ten tytuł będziemy musieli poczekać jeszcze sporo czasu. Na Twitterze napisano: "Wszyscy czekają na nową grę na konsole. Przykro nam, ale produkcja zajmie nieco dłużej, zatem mamy nadzieję, że w międzyczasie będziecie się dobrze bawić w grze na smartfony!"

Nintendo chwali się sprzedażą Switcha - to już 34,74 miliona
Sekiro: Shadows Die Twice - żadna gra From Software nie sprzedawała się tak dobrze drogą cyfrową
Square Enix zapowiada własną konferencję na E3 2019
World War Z ze świetnymi wynikami - jak dotąd sprzedano milion sztuk gry
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.