News

Battlefield V – pierwsze szczegóły trybu battle royale Firestorm znalezione w plikach gry (aktualizacja - mamy materiał wideo)

LM, 07.03.2019 18:11 0

Tryby gry, uzbrojenie, pojazdy, ustawienie kamery i... helikoptery?

Aktualizacja: W sieci pojawił się krótki materiał wiedo poświęcony modułowi Firestorm, który zapewne będzie wprowadzeniem uruchamianym dla graczy podczas ładowania poziomu. Całość uchwycono w stosunkowo słabej jakości, ale możecie rzucić okiem na kilka fragmentów rozgrywki.

Oryginalna wiadomość: Użytkownik forum reddit znany jako temporyal podzielił się z nami garścią konkretów związanych z nadchodzącym trybem battle royale – Firestorm – w grze Battlefield V znalezionych w plikach pecetowej wersji tytułu. Tym samym otrzymaliśmy sporą dawkę ciekawych, aczkolwiek wciąż niepotwierdzonych doniesień, które budzą bardzo silne skojarzenia z najnowszym battle royale w portfolio EA – Apex Legends od studia Respawn Entertainment. Oczywiście jest to sporo różnic, ale wydaje się, że niektóre mechanizmy rozgrywki pozwolą na swobodną przesiadkę pomiędzy obiema grami.

Zgodnie z ujawnionymi informacjami Firestorm zaoferuje trzy opcje zabawy – solo, duo i dla czteroosobowych oddziałów – dla maksymalnie 64 osób. Podstawowe klasy z Battlefield V będą dostępne w battle royale, ale możliwe, że na potrzeby modułu otrzymają pewne modyfikacje. Pierwsza z map dedykowanych Firestorm ma być zlokalizowana w Norwegii, a dla całego trybu przewidziano osobny system rankingowy. Rozgrywkę rozpoczniemy od skoku na spadochronie, podczas którego będziemy oglądać akcję z perspektywy trzeciej osoby, a interfejs zostanie wzbogacony o wysokościomierz. Trzecioosobową kamerę przewidziano też dla sytuacji, w których jesteśmy powaleni i czekamy na reanimację przez członka drużyny.

Dostępne na mapie przedmioty charakteryzują się kilkoma poziomami rzadkości, za którą prawdopodobnie kryją się też określone statystyki. Uzbrojenie będzie dostępne w kilku klasach, a do określonych z nich podepniemy dedykowane dodatki (luneta, magazynek itd.). Podstawowy plecak będziemy mogli zamienić na taki, który zaoferuje większą liczbę slotów na wyposażenie. Obok tego znajdziemy bandaże i inne medykamenty, a całością będziemy zarządzać z poziomu ekranu ekwipunku.

Na mapie znajdziemy też sejfy, które prawdopodobnie będą skrywać specjalne wyposażenie, a obok tego przewidziano dynamiczne cele jak np. zrzuty zaopatrzenia. Gracze będą mogli przywołać wsparcie w postaci np. ataku artylerii czy poprosić o pojazd. Te ostatnie mają korzystać z benzyny, więc nie będziemy mogli poruszać się nimi bez ograniczeń. Do tego dochodzi jeszcze kilka schematów na nowe pojazdy (np. śmigłowiec), ale na razie nie wiadomo, jak będziemy z nich korzystać.

Tryb battle royale ma trafić do Battlefield V tej wiosny, ale na razie nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery. Tytuł dostępny jest na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

najnowsze