News

Oikospiel, łączące psią operę z krytyką przemysłu gier, do pobrania za darmo w marcu

Małgorzata Trzyna, 04.03.2019 12:48 0

Gra jest jednym z najlepszych indyków na PC i Mac, została udostępniona za darmo w drugą rocznicę premiery.

Oikospiel zostało udostępnione za darmo z okazji drugiej rocznicy wydania gry. Tytuł ten pokazuje historię grupy psów, które pracują nad psią operą gier wideo; jest to równocześnie satyra na pracę w przemyśle gier wideo. Wcielamy się w owczarka niemieckiego zwanego Pluto, przemierzamy zaczarowane miejsca na Ziemi i na asteroidzie 433 Eros. Odwiedzimy takie miejsca, jak farma wiatrowa na oceanie arktycznym, las Kochiri, system operacyjny komputera, zaśmiecone biurko, prerie w Kansas, prywatny odrzutowiec, zatopione miasto na biegunie północnym i wiele innych. Oikospiel oferuje 40 poziomów podzielonych na 5 aktów, ponad 3 godziny rozgrywki, różne grywalne stworzenia: pies, lis, wąż, pająk, królik i duch. Na graczy czeka bogaty, orkiestralny soundtrack. Muzykę w grze skomponował David Kanaga (kompozytor Proteus, Panoramical i Dyad).

Choć Oikospiel jest dostępne za darmo na itch.io, twórcy chętnie przyjmą wpłaty, które zostaną przeznaczone na Game Workers Unite.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.