News

Bethesda ma kłopot ze znakiem towarowym Redfall

Małgorzata Trzyna, 21.02.2019 15:56 1

Redfall to nazwa cyklu powieści pisarza Jaya Falconera.

Wydawca BookBreeze.com sprzeciwił się zarejestrowaniu znaku towarowego Redfall przez ZeniMax - firmę, do której należy Bethesda. Okazuje się, że Redfall to nazwa cyklu powieści science fiction, której autorem jest Jay Falconer. Odbiorcy mogliby mylić powieści Falconera z dziełem Bethesdy, gdyby np. pojawiły się książki o świecie gry albo komiksy. Jak podkreśla pisarz, jego prawnicy próbowali kilka razy skontaktować się z firmą i wypracować proste rozwiązanie - licencję na używanie nazwy Redfall, jednak za każdym razem wiadomości pozostawały bez odpowiedzi.

Redfall może być podtytułem The Elder Scrolls VI, fani spekulują, że to połączenie nazwy rasy Redguard oraz nazwy regionu Hammerfall. Prawdopodobnie w 2020 roku, niezależnie od wyniku sporu, nie ujrzymy jeszcze nowej odsłony TES. Ponoć trafi ona na następną generację konsol.

ZeniMax może wybrnąć z sytuacji, wybierając inną nazwę, ale jeśli pozostanie przy swoim, sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Pierwsza rozprawa odbędzie się nie wcześniej niż sierpniu 2020.

najnowsze