News

Cultist Simulator sprzedane w liczbie ponad 100 tysięcy kopii

Małgorzata Trzyna, 19.02.2019 13:27 0

Twórcom opłaciło się udostępnić grę w Humble Monthly.

Weather Factory, studio założone przez dwóch byłych pracowników Failbetter, którzy pracowali nad Fallen London i Sunless Skies, wydało swą pierwszą grę - Cultist Simulator - w ubiegłym roku. Jest to karciana gra single-player, w której stajemy na czele okultystycznej społeczności, zajmujemy się tajemnicami, w których nie powinniśmy grzebać, szukając wiedzy, władzy, piękna lub zemsty. Możemy zostać uczonym, przeprowadzać rytuały, przywoływać duchy i indoktrynować niewinnych.

Ekipa, wydając grę, nie mogła być pewna sukcesu, lecz go osiągnęła. Jak to dokładnie wyglądało, można przeczytać na blogu na stronie studia. Gra sprzedała się w liczbie 105 tysięcy kopii, z czego większość na Steam (85,200 sztuk), pozostałe przez Humble, GOG oraz itch.io. Pół miliona kopii rozdystrybuowano w ramach Humble Monthly (była to część umowy z Humble, które jest wydawcą gry), w przypadku tych kopii twórcy nie otrzymali honorariów autorskich. W ten sposób jednak dotarli do większej liczby odbiorców, a kiedy zaczęto więcej o grze rozmawiać, przełożyło się to na podwojenie liczby kopii sprzedawanych każdego dnia.

Sukces Cultist Simulator oznacza, że ekipa ma dość pieniędzy, by pracować dalej i stworzyć kolejną grę. Trzymamy kciuki za powodzenie nowego przedsięwzięcia.

najnowsze