Felieton

Dangerous Driving, duchowy spadkobierca Burnouta, zadebiutuje w kwietniu

Patryk Purczyński, 13 lutego 2019 19:23 0

Three Fields Entertainment zapowiedziało datę premiery Dangerous Driving. Czy gra da radę podźwignąć porównania do wielkiego Burnouta?

Dangerous Driving, nowa gra wyścigowa studia Three Fields Entertainment, ukaże się 9 kwietnia na Xboksie One, PlayStation 4 i komputerach osobistych. Na tej ostatniej platformie sprzedaż będzie prowadzona na platformie Epic Games Store. W komunikacie prasowym nie ma mowy o Steamie zatem można założyć, że będzie to kolejny tytuł dystrybuowany drogą cyfrową wyłącznie na nowej platformie Epic Games.

Gra postrzegana jest jako duchowy spadkobierca Burnouta. Nic w tym jednak dziwnego, skoro za projekt odpowiadają Fiona Perry i Alex Ward, współzałożyciele Criterion Games. To właśnie to studio dało światu uwielbianą po dziś dzień serię wyścigową. Sami twórcy unikają co prawda nazywania swego nowego dziecka nowym Burnoutem, ale mówią wprost o "powrocie agresji do gatunku gier wyścigowych, odtworzeniu ducha przeszłości i wzniesienia go na nowe szczyty".

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
Persona 5: The Royal - rozszerzona wersja Persona 5 trafi na zachodnie rynki w 2020 roku
najnowsze

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.