Felieton

BioWare: "jeszcze nie skończyliśmy z Mass Effect"

Małgorzata Trzyna, 12 lutego 2019 15:25 0

Twórcy podkreślają, że "seria jest ciągle bardzo żywa" i "pozostało jeszcze wiele historii do opowiedzenia".

Mass Effect Andromeda, wydany w 2017 roku, rozczarował fanów. Nie oznacza to jednak, że BioWare nigdy nie wróci do serii. O potencjalnej, kolejnej odsłonie Mass Effect wypowiedzieli się producent wykonawczy Anthem, Mark Darrah oraz menadżer generalny, Casey Hudson:

- Zdecydowanie jeszcze nie skończyliśmy z Mass Effect - podkreślił Darrah. - Pozostało jeszcze mnóstwo historii do opowiedzenia. Możemy pociągnąć dalej wątki, jakie znalazły się w Andromedzie, możemy pociągnąć wątki z Mass Effect 3. Jest jeszcze sporo interesujących miejsc, które można zbadać.

- W moim przekonaniu, seria jest "ciągle bardzo żywa" - powiedział Hudson. - Zastanawiam się ciągle nad rzeczami, które uważam za wspaniałe i mające potencjał. To tylko kwestia, by do nich powrócić tak szybko, jak to możliwe.

"Tak szybko, jak to możliwe" nie musi oznaczać, że kolejna odsłona serii jest tuż za rogiem. BioWare wkrótce wyda Anthem, a przecież w planach jest jeszcze kolejna część Dragon Age, której teaser mogliśmy obejrzeć podczas TGA 2018.

Według raportu, kłopoty Andromedy częściowo wynikały z używania silnika Frostbite, zaprojektowanego z myślą o pierwszoosobowych strzelankach. Twórcy musieli zatem tworzyć od zera różne funkcje, by przystosować go do gry RPG. Dodatkowo, projekt Andromeda restartowano kilka razy, po nieudanym eksperymencie z proceduralnie generowanymi planetami. W ten sposób gracze otrzymali produkt, który został stworzony w 18 miesięcy.

Reżyser Star Citizen twierdzi, że dla Anthem jest jeszcze nadzieja
BioWare zatrudnia pracowników, którzy mają naprawić system łupów w Anthem
Co dalej z BioWare'em? Zorganizowano spotkanie pracowników
Star Wars: The Old Republic otrzyma we wrześniu darmowe rozszerzenie Onslaught
najnowsze