News

Creative Assembly potwierdza prace nad FPS-em

Patryk Purczyński, 04.02.2019 19:02 0

Specjaliści od historycznych gier strategicznych z Creative Assembly już raz poznali smak prac nad FPS-em. Po kilku latach przerwy wracają do gatunku.

Obcy: Izolacja

Ta informacja wisiała w powietrzu od dłuższego czasu, ale teraz możemy to wreszcie napisać oficjalnie: Creative Assembly pracuje nad pierwszoosobową strzelanką. Studio przyznało się do tego na Twitterze ogłaszając sesję pytań i odpowiedzi za zamkniętymi drzwiami dotyczącą wspomnianego projektu. Jest to potwierdzenie doniesień, które pierwszy raz sieć obiegły już w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas zespół wyjawił, że poszukuje osób do prac nad taktycznym FPS-em. Z wcześniejszymi podaniami pokrywa się również to, że będzie to nowa marka.

Choć Creative Assembly słynie przede wszystkim ze strategicznej serii Total War - jej najnowsza odsłona, zatytułowana Total War: Three Kingdoms, ukaże się już 7 marca - ma na koncie doświadczenia również ze strzelankami, a konkretnie z jedną. W 2014 roku światło dzienne ujrzał Obcy: Izolacja, który, zwłaszcza jak na debiut w gatunku, został bardzo ciepło przyjęty (średnie ocen w zależności od wersji oscylowały wokół 80 punktów). Liczymy na co najmniej równie dobre drugie podejście.

najnowsze