News

Prace nad Metroid Prime 4 ruszają od zera i z innym studiem

Patryk Purczyński, 25.01.2019 16:29 1

Nintendo nie było zadowolone z jakości Metroid Prime 4 i dlatego postanowiło ruszyć z projektem od początku. Zmieniło też jego wykonawcę.

Właściciele konsoli Nintendo Switch będą musieli dłużej poczekać na premierę Metroid Prime 4. Nintendo ogłosiło, że prace nad grą ruszyły od zera, tym razem z ekipą Retro Studios odpowiedzialną za wcześniejsze odsłony serii Prime. Wiadomość wydawca przekazał za pośrednictwem poniższego filmu wideo, ustami starszego dyrektora zarządzającego Shinyi Takahashiego.

- Nintendo zawsze dąży do osiągnięcia najwyższej jakości w swoich grach. Na etapie produkcji rzucamy sobie wyzwanie i każdego dnia sprawdzamy, czy gra spełnia oczekiwania pod względem jakości - mówi Takahashi. - Jeśli nie jesteśmy usatysfakcjonowani jakością, nie jesteśmy w stanie dostarczyć tego do konsumentów z przekonaniem, a gra nie spełni oczekiwań naszych fanów - podkreśla.

Przedstawiciel Nintendo dodaje, że decyzja o rozpoczęciu produkcji Metroid Prime 4 od nowa nie przyszła łatwo, a fani zapewne przyjmą wiążące się z nią opóźnienie w wydaniu gry z rozczarowaniem. Przekonuje jednak, że zrobienie tego kroku było niezbędne do zapewnienia tytułowi niezbędnej jakości.

najnowsze