Felieton

Fallout 76 otrzyma niebawem tryb PvP - Przetrwanie

Małgorzata Trzyna, 25 stycznia 2019 14:09 0

W trybie survivalu mechanizmy PvP będą obłożone mniejszymi restrykcjami.

Bethesda postanowiła podzielić się szczegółami na temat nadchodzącego trybu gry w Falloucie 76 - Przetrwanie. Tryb ten powstał z myślą o graczach, którzy chcieliby zmierzyć się z większymi wyzwaniami i cieszyć się trybem PvP bez dużych restrykcji. W menu głównym gracze będą mogli wybierać między zwykłym trybem przygody a survivalem.

W Przetrwaniu zadania, wydarzenia i tło fabularne, znane z trybu przygodowego, nadal będą dostępne, jednak rozgrywce będzie towarzyszyć poczucie ciągłego zagrożenia ze strony innych, wrogo nastawionych ocalałych. Wszyscy grający, poza naszą drużyną i towarzyszami wydarzeń, będą domyślnie oznaczeni jako wrodzy wobec siebie. Nie będzie mechaniki zapraszania do walki, można będzie wyeliminować od razu każdego napotkanego. Skalowanie poziomu trybu Przetrwania będzie działać tak samo jak w Przygodzie, by młodsze postaci miały szanse w starciach z graczami wysokich poziomów. W trybie survivalowym będzie można stworzyć nowe postaci lub wykorzystać już posiadane (w tym przypadku postępy z trybu Przygody też zostaną przeniesione, a progres z Przetrwania przeniesie się do trybu Przygody).

Tryb Przetrwania zostanie wprowadzony w marcu, najpierw w ramach beta-testów. Bethesda zamierza eksperymentować np. z mechanizmami śmierci. Obecnie zabici w Przetrwaniu gracze nie mogą wybrać opcji pomsty na pogromcach, mogą odrodzić się tylko we własnym C.A.M.P. lub w Krypcie 76. Zabicie innej osoby będzie nagradzane podwójną liczbą kapsli, z pokonanego mogą wypaść także wspomagacze i inne przedmioty. Zasady będą jednak dostosowywane, w zależności od opinii graczy. Wraz z wprowadzeniem Przetrwania w grze pojawią się wewnętrzne rankingi.

Nintendo Switch otrzymało aktualizację 8.0.0 z funkcją przenoszenia danych zapisu między konsolami
Moc będzie z Wami w najnowszej wersji moda SerenityJediEngine do Star Wars: Jedi Knight – Jedi Academy
Twórcy Path of Exile poprawią "toporną" walkę wręcz w kolejnym dodatku
Nvidia – sterowniki z obsługą śledzenia promieni na kartach GTX i optymalizacje dla Anno 1800
najnowsze