News

Kontynuacja powieści Szczury Wrocławia wkrótce w księgarniach

gram.pl, 23.01.2019 16:50 0

Jeszcze przed premierą książki odbędzie się specjalne spotkanie z autorem.

Szczury Wrocławia. Kraty (kontynuacja głośnej powieści Roberta J. Szmidta Szczury Wrocławia. Chaos) ukaże się już 30 stycznia. Książka zabierze czytelników do Wrocławia za czasów komuny - mrocznego, absurdalnego i przesiąkniętego bimbrem. W mieście oddziały zomo walczą z epidemią czarnej ospy oraz hordami zombie. Autor postanowił przeprowadzić pewien eksperyment i na kartach powieści uśmierca postaci, które są odpowiednikami rzeczywistych osób, jakie zgłosiły się do niego. Fragmenty książki znajdziecie na stronie issuu.com.

- Robert J. Szmidt nie tylko tchnął ponownie życie w umarłych, ale też ukazał przygnębiający, szary krajobraz Polski lat sześćdziesiątych w tak obrazowy sposób, że "Szczury Wrocławia" przerażają podwójnie - zaznacza Graham Masterton, mistrz grozy.

- Robert J. Szmidt snuje epickie opowieści o żywych i nieumarłych z takim rozmachem, że nie sposób się od nich oderwać - podkreśla Kevin J. Anderson.

Empik oraz wydawnictwo Insignis zapraszają również na spotkanie autorskie z Robertem J. Szmidtem, które odbędzie się jeszcze przed premierą książki. Pojawią się tam także Robert Rajszczak - twórca okładki oraz grafik z wydania kolekcjonerskiego - oraz Piotr T. Dudek, autor opowiadania, które również znalazło się w tomie "Kraty". Spotkanie zaplanowano na sobotę, 26 stycznia, godzinę 16:00. Odbędzie się ono w salonie Empik Wrocław Renoma przy ul. Świdnickiej 40. Więcej szczegółów znajdziecie na facebook.com.

Gram.pl objął książkę patronatem medialnym.

najnowsze