Felieton

Cyberpunk 2077 - jeden z twórców wypowiedział się o typach broni

Katarzyna Dąbkowska, 23 stycznia 2019 18:43 5

Produkcja nie ma ustalonej daty premiery.

Cyberpunk 2077 to produkcja, która przyciąga wiele uwagi graczy z całego świata. O tym tytule wiemy już całkiem sporo. Gra doczekała się już gameplayu i zwiastunów. Teraz Maciej Pietras, główny animator gry, rzucił nieco światła na broń, jaką napotkamy w grze.

W wersji demonstracyjnej można zobaczyć kilka rodzajów broni i różnych systemów walki. Wszystko to jest związane z klasą postaci, którą utworzysz, zgodnie z umiejętnościami, które będziesz rozwijać. Rzeczywiście będzie istniała przewaga przy użyciu tej lub innej broni, w zależności od tego, jak ulepszysz swoją postać. Będziesz miał do wyboru broń technologiczną, potężną i inteligentną, a każda z nich pozwoli ci podejść do gry na kilka różnych sposobów.

Pietras ujawnił również, że każde z typów broni będą miały różne zastosowania. Potężne bronie będą mogły przykładowo przebijać się przez ściany, za którymi kryją się przeciwnicy. Bronie inteligentne będą wykorzystywały pociski samonaprowadzające. Wspomniał również o Mantis Blades, które pokazano w wersji demonstracyjnej. Taka broń ma między innymi pomagać nam we wspinaniu się na mury, ale również zabijać przeciwników z bliskiej odległości. Pietras potwierdził też, że w grze pojawi się katana.

Cyberpunk 2077 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Wiemy już, że CD Projekt RED celuje w wydanie produkcji na konsole tej generacji. Może się jednak okazać, że pojawi się dopiero na kolejnej wersji Xboksa i PS5.

Cyberpunk 2077 ekskluzywny dla Epic Games Store? CD Projekt Red uspokaja
Metro Exodus nie dla Steam! Anthem z problemami. CD Projekt Red traci dyrektora kreatywnego - GramTV News
Cyberpunk 2077 - CD Projekt Red komentuje odejście dyrektora kreatywnego do Blizzarda
Dyrektor kreatywny Cyberpunk 2077 odchodzi do Blizzarda
najnowsze