News

Mosh Pit Simulator - nowy projekt Sosa Sosowskiego ukaże się jeszcze w tym miesiącu

Małgorzata Trzyna, 21.01.2019 12:55 1

Gra zostanie udostępniona najpierw w Early Access, faza ta ma potrwać około pół roku.

Sos Sosowski (Mikołaj Kamiński), mający na koncie McPixel i mnóstwo gier tworzonych głównie podczas sesji Game Jam, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, polskich twórców. Już 31 stycznia na Steam w Early Access udostępni swój nowy projekt - Mosh Pit Simulator. Tym razem jest to tytuł VR. W grze trafimy do świata, w którym w wyniku strasznego wypadku zaroiło się od bezmózgich, bezkostnych, humanoidalnych stworzeń. Przypominają one zombie, ale generalnie są nieszkodliwe i próbują wieść normalne życie: chodzić na zakupy, prowadzić samochody, umawiać się na randki. Jest jednak pewna osoba, której to nie odpowiada (w którą wcielamy się my), więc zaczynamy akcję ratowania świata przed owymi stworzeniami. Co z tego, że są ostatnie na świecie?

W grze znajdziemy ok. 1 kilometr kwadratowy miasta do eksploracji i zdewastowania, możliwość budowania i niszczenia rzeczy samodzielnie, rakiety, materiały wybuchowe, silniki i inne elementy. Nie zabraknie też niedorzecznej warstwy fabularnej.

Jak tłumaczy autor, gdy sięga po gry VR, zawsze próbuje wszystko zdewastować wokół siebie, choć zwykle okazuje się, że nie może. Z tego właśnie powodu zdecydował się na stworzenie gry, w której można niszczyć wszystko.

Gra będzie dostępna na HTC Vive, Oculus Rift i Windows MR.

najnowsze