Felieton

Mosh Pit Simulator - nowy projekt Sosa Sosowskiego ukaże się jeszcze w tym miesiącu

Małgorzata Trzyna, 21 stycznia 2019 12:55 1

Gra zostanie udostępniona najpierw w Early Access, faza ta ma potrwać około pół roku.

Sos Sosowski (Mikołaj Kamiński), mający na koncie McPixel i mnóstwo gier tworzonych głównie podczas sesji Game Jam, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, polskich twórców. Już 31 stycznia na Steam w Early Access udostępni swój nowy projekt - Mosh Pit Simulator. Tym razem jest to tytuł VR. W grze trafimy do świata, w którym w wyniku strasznego wypadku zaroiło się od bezmózgich, bezkostnych, humanoidalnych stworzeń. Przypominają one zombie, ale generalnie są nieszkodliwe i próbują wieść normalne życie: chodzić na zakupy, prowadzić samochody, umawiać się na randki. Jest jednak pewna osoba, której to nie odpowiada (w którą wcielamy się my), więc zaczynamy akcję ratowania świata przed owymi stworzeniami. Co z tego, że są ostatnie na świecie?

W grze znajdziemy ok. 1 kilometr kwadratowy miasta do eksploracji i zdewastowania, możliwość budowania i niszczenia rzeczy samodzielnie, rakiety, materiały wybuchowe, silniki i inne elementy. Nie zabraknie też niedorzecznej warstwy fabularnej.

Jak tłumaczy autor, gdy sięga po gry VR, zawsze próbuje wszystko zdewastować wokół siebie, choć zwykle okazuje się, że nie może. Z tego właśnie powodu zdecydował się na stworzenie gry, w której można niszczyć wszystko.

Gra będzie dostępna na HTC Vive, Oculus Rift i Windows MR.

Nadchodzi Drug Dealer Simulator - czyli symulator handlarza narkotykami
Polski rząd bez zgody na ulgi podatkowe dla gier - kontrowersyjna ustawa może pójdzie do kosza
Polska gra The Warhorn zadebiutuje 29 stycznia
Największy hit 2018 roku na Kickstarterze to polska gra planszowa - Tainted Grail: The Fall of Avalon
najnowsze