Felieton

Twórcy kosmicznej strzelanki z krasnoludami Deep Rock Galactic ujawniają plany rozwoju gry

Małgorzata Trzyna, 20 stycznia 2019 16:49 0

Zmiany w balansie, poprawki błędów, mnóstwo nowej zawartości.

Deep Rock Galactic, które blisko rok temu ukazało się we Wczesnym Dostępie, otrzymało w minionym roku szereg aktualizacji, dodających nowe biomy, przeciwników, zmiany w systemie progresu, przedmioty i nie tylko. Na 2019 rok twórcy planują wprowadzenie kolejnych funkcji i nowości - plan znajdziecie na załączonej grafice. W grze pojawią się nowi przeciwnicy, typy misji, jaskinie i poprawki w generatorze podziemi, losowe wydarzenia, walki z bossami, biomy, tryby zabawy, dzienne zadania i nie tylko.

Najbliższa aktualizacja, numer 21, ukaże się 6 lutego. Najważniejsze zmiany będą związane z poziomem trudności. Początkowo miał być po prostu dodany nowy poziom - Hazard 5 - ale twórcy przekonali się, że jest jeszcze wiele niewykorzystanego potencjału i błędów wymagających poprawek, toteż przygotowali ogromne zmiany w ogólnym balansie. Aktualizacja przyniesie także paru nowych przeciwników, kolejne modyfikacje (ulepszenia) wyposażenia - nie tylko broni, nowe przedmioty, funkcję Weapon Mastery pozwalającą odblokowywać skórki dla broni, nową roślinność w jaskiniach, poprawki w interfejsie czy bardziej intuicyjny pasek życia przeciwników.

Na 28 lutego planowana jest rocznicowa aktualizacja 21.5. Twórcy chcą uczcić pierwszy rok od wydania gry w Early Access (jak dotąd sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy gry) specjalnymi wydarzeniami, transmisjami oraz nowymi dobrami w paczce Supporter Upgrade.

Aktualizacja Sekiro: Shadows Die Twice zmniejsza koszt niektórych umiejętności i narzędzi
Cuphead — przerywniki filmowe i polska wersja językowa w najnowszej aktualizacji gry
EA komentuje przebieg prac nad Command & Conquer Remastered
Nintendo Switch otrzymało aktualizację 8.0.0 z funkcją przenoszenia danych zapisu między konsolami
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.