News

Endless Space 2 i Endless Legend otrzymają kolejne dodatki – Penumbra i Symbiosis

LM, 18.01.2019 19:58 0

Rozszerzenia trafią na serwery już w nadchodzącym tygodniu.

Amplitude Studios ujawniło, że w nadchodzącym tygodniu zamierza wzbogacić dwie swoje strategie o kolejne rozszerzenia. Mowa tu o wydanym w maju 2017 roku Endless Space 2, które otrzyma DLC Penumbra oraz o grze Endless Legend z 2014 roku, dla której przewidziano dodatek zatytułowany Symbiosis. Premierę obu rozszerzeń zaplanowano na 24 stycznia, a każde z nich wyceniono na niewiele ponad 50 złotych.

Endless Space 2: Penumbra koncentruje się na nowej frakcji Mrocznego Chóru, który korzysta wyłącznie z jednego, ukrytego systemu, a swoje wpływy rozszerza poprzez budowanie sanktuariów w systemach kontrolowanych przez inne siły. Wraz z Mrocznym Chórem w grze pojawi się mechanika hakowania, a także niewidzialność dla jednostek, która pozwoli przemieszczać się wrogim terenie bez ryzyka wykrycia.

Tymczasem w Endless Legend: Symbiosis także otrzymamy dostęp do nowej frakcji nazwanej Mikara. Ta nie może osiedlać się na nowych terytoriach, ale zamiast tego wprowadza swoją infrastrukturę do istniejących miast, by osiągnąć z nim symbiozę, a dzięki niej również specjalne premie. Poza Mikara w grze pojawią się Urkany – generowane w losowych miejscach bestie, które będziemy mogli przekupić lub zbrojnie spacyfikować, by otrzymać dostęp do dodatkowych umiejętności.

Zarówno Endless Space 2, jak i Endless Legend dostępne są wyłącznie na PC.

najnowsze