Felieton

Dyrektor kreatywny Assassin's Creed Odyssey przeprasza za sposób przedstawienia romansów w DLC

Małgorzata Trzyna, 18 stycznia 2019 15:15 9

Uwaga na spoilery, jeśli nie graliście w DLC Dziedzictwo Pierwszego Ostrza.

Kilka dni temu Ubisoft udostępnił drugi z trzech rozdziałów DLC Dziedzictwo Pierwszego Ostrza. Okazało się, że ni stąd, ni zowąd, Alexios / Kassandra postanawiają założyć rodzinę. Nie wszystkim spodobał się sposób ukazania tej historii, toteż dyrektor kreatywny, Jonathan Dumont, postanowił przeprosić:

- Czytając o reakcjach fanów na drugą część DLC Dziedzictwo Pierwszego Ostrza, chcielibyśmy przeprosić graczy rozczarowanych związkami uczuciowymi głównych bohaterów. Naszym celem było wyjaśnienie, dlaczego krew protagonistów jest tak ważna dla Asasynów, ale patrząc na wasze odpowiedzi przekonaliśmy się, że nie osiągnęliśmy tego celu.

- Alexios / Kassandra zdają sobie sprawę z własnej śmiertelności, wiedzą o poświęceniu Leonidasa i Myrrine, którzy chcieli, by przetrwało ich dziedzictwo, czują więc pragnienie, by wypełnić obowiązek i zapewnić przetrwanie swemu rodowi. Chcieliśmy, by gracze mogli wybrać między praktycznym podejściem do tego zagadnienia a uformowaniem romantycznej relacji. Próbowaliśmy oddzielić te dwa podejścia, ale mogliśmy zachować większą ostrożność, gdyż stąpaliśmy po cienkiej granicy między wyborami RPG a historią. Nie udało się dobrze przedstawić motywacji bohaterów ani klarownie wyjaśnić sytuacji. Zapewniamy, że w kolejnym epizodzie nie będziecie musieli angażować się w trwały związek, jeśli nie będziecie chcieli.

Dumont podkreślił, że ekipa wzięła sobie do serca opinie graczy i że nie traktuje sprawy lekko - teraz już wie, jak bardzo fani przywiązali się do własnego Alexiosa lub Kassandry. W przyszłości wybory graczy mają być lepiej uwzględniane w DLC.

Assassin's Creed. Odyssey - oficjalna powieść gry już w księgarniach!
Starlink: Battle for Atlas trafi na PC w przyszłym tygodniu
The Division 2 zdominowało marzec w USA
Assassin's Creed Unity zbombardowane na Steam pozytywnymi recenzjami
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.