News

Rocket League kolejną grą z pełnym wsparciem dla funkcji cross-play na PlayStation 4

LM, 15.01.2019 07:59 0

Od teraz możecie bawić się razem z użytkownikami PC, Xboksa One i Nintendo Switch.

Jeśli zastanawialiście się, czy otwarcie serwerów PlayStation 4 na rozgrywkę międzyplatformową w Frotnite było pojedynczą akcją ze strony Sony, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Na oficjalnym blogu marki PlayStation Jeremy Dunham – wiceprezes do spraw marketingu w studiu Psyonix – ujawnił, że już teraz miłośnicy gry Rocket League mogą bawić się na konsolach PlayStation 4 wraz z użytkownikami komputerów osobistych oraz konsol Xbox One i Nintendo Switch.

Co więcej, już w najbliższych miesiącach w kolejkach dobierania Rocket League pojawi się opcja tworzenia drużyn składających się z użytkowników rozmaitych platform. Na razie możemy bawić się ze znajomymi w rozgrywkach niestandardowych.

Przypomnijmy, że jeszcze we wrześniu minionego roku Sony upierało się, że rozgrywka pomiędzy platformami nie ma żadnego zastosowania dla użytkowników PlayStation 4, gdyż to właśnie konsola japońskiego giganta jest najlepszym rozwiązaniem dla graczy. Ostatecznie jednak japońska firma ugięła się pod presją ze strony graczy i udostępniła funkcję cross-play w jednej grze – Fortnite. Teraz do zestawienia dołączy Rocket League, a za nią prawdopodobnie kolejne tytuły.

najnowsze