Nowe funkcje na Steamie w 2019 roku

Patryk Purczyński, 15 stycznia 2019 18:55 0

System podpowiedzi rekomendowanych tytułów, informowanie o specjalnych wydarzeniach w grach, Steam Chat - to niektóre z nowości planowane dla Steamu.

Valve ogłosiło, jakie nowości planuje wdrożyć na platformie Steam w 2019 roku. Bodaj najważniejszą będzie popularyzacja gier dostępnych w sklepie poprzez sugerowanie klientom tytułów jak najlepiej dopasowanych do ich upodobań. "Pracujemy nad nowym mechanizmem rekomendacji wykorzystującym uczenie maszynowe do wyświetlania gier dla użytkowników na podstawie ich preferencji. Algorytmy są jednak tylko częścią tego nowego rozwiązania, więc projektujemy również inne funkcje, stale oceniając ogólny projekt sklepu" - informuje Valve.

Firma zapowiada też poprawioną bibliotekę, uruchomienie programu kafejek internetowych Steam czy aktualizację Steam Trust. Funkcja dostępna na razie tylko w Counter-Strike: Global Offensive zostanie poprawiona i wdrożona do wszystkich tytułów obecnych na platformie. "Oznacza to, że będziesz posiadać więcej informacji, których możesz użyć w celu określenia, czy dany użytkownik jest oszustem" - wyjaśnia Valve.

Istotną częścią zmian powinien być też rozwój Steam TV, które zacznie wspierać wszystkie gry. Nowy system wydarzeń zapewni informacje o specjalnych aktywnościach dostępnych w interesujących nas tytułach. Pojawi się też mobilna aplikacja Steam Chat.

Ostatnio podawaliśmy Wam kilka interesujących statystyk z platformy Steam.

Jeśli Valve zmieni swoje stanowisko w sprawie udziału w zyskach i formie cyfrowej dystrybucji, to Epic Store porzuci politykę czasowej ekskluzywności
Mordhau z oficjalną datą premiery na PC; poznaliśmy wymagania sprzętowe
Wiemy, kiedy wystartuje otwarta beta na PC horroru noir Dollhouse
Znamy wymagania sprzętowe Sniper Elite V2 Remastered na PC
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.