Microsoft zapowiada zakończenie wsparcia Windowsa 7

Patryk Purczyński, 15 stycznia 2019 20:12 12

Choć Windows 7 nie doczekał się żadnej poważnej aktualizacji od 2015 roku, Microsoft nadal dbał o bezpieczeństwo systemu. Niebawem przestanie.

14 stycznia 2020 roku Microsoft oficjalnie zakończy wspieranie systemu Windows 7. Przez trzy ostatnie lata gigant z Redmond ograniczał się co prawda już tylko do aktualizacji mających na celu uszczelnienie "siódemki" i zabezpieczenie jej przed atakami, ale kwestie bezpieczeństwa są niewątpliwie tymi, które stanowią priorytet dla użytkowników pecetów. Wygląda więc na to, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy osoby nadal korzystające z systemu wydanego w 2009 roku zostaną mocno zmobilizowane, żeby nie powiedzieć przymuszone, do przesiadki na nowszą edycję.

Pozytywną zachętę od dawna stanowi fakt, że Microsoft wypuszcza swoje gry nie tylko na Xboksa One, ale także na pecety z systemem Windows 10. Wśród nich znajdują się takie tytuły, jak Forza, Gears, ReCore czy Quantum Break. Jak pokazują jednak wyniki na Steamie, ponad 1/4 użytkowników platformy Valve spośród osób udostępniających dane dotyczące posiadanego sprzętu, nadal korzysta z Windowsa 7. "Dziesiątka" jest zdecydowanie najczęstszym wyborem (64 proc.).

Trailer Sea of Thieves: Tall Tales - Shores of Gold prezentuje tryb fabularny w grze
Two Worlds II z finalnym rozszerzeniem jeszcze w tym roku - pierwsze konkrety DLC Shattered Embrace
Sea of Thieves - gracze wciągają statek na wysoką górę z pomocą harpuna
Mordhau z oficjalną datą premiery na PC; poznaliśmy wymagania sprzętowe
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.