Felieton

Candy Crush wciąż królem iOS i Androida - zarabia dużo więcej niż Fortnite czy Pokemon Go

Katarzyna Dąbkowska, 10 stycznia 2019 16:07 0

Produkcje z tej serii są wciąż niesamowicie popularne.

Candy Crush to jedna z najpopularniejszych serii, jaka trafiła na smartfony i tablety z iOS i Androidem. Możemy jej nienawidzić, możemy mówić, że pożerają ją mikropłatności, ale to ten cykl właśnie zarabia na siebie największe pieniądze. Tak przynajmniej wychodzi z najnowszego raportu Sensor Tower.

Sensor Tower donosi, że seria Candy Crush zarobiła na siebie łącznie 1,5 miliarda dolarów. 63% z tej kwoty zarobiło samo Candy Crush Saga, czyli najstarsza produkcja z tego cyklu. Candy Crush uzyskało 6,5-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2017.

Są to naprawdę potężne pieniądze, jeśli porównać to z innymi gigantami. Przykładem może być tutaj Fortnite, które zarobiło pół miliarda dolarów, jednak wyłącznie w wersji na iOS. Wersja na Androida nie jest dostępna w Sklepie Play, a jedynie bezpośrednio u Epic Games, więc trudno jest obliczyć, ile dokładnie ta wersja zarobiła. Przyjmując nawet, że była to porównywalna kwota, i tak suma jest o pół miliarda niższa niż w przypadku Candy Crush. Samo Pokemon Go zarobiło w minionym roku 800 milionów łącznie na iOS i Androidzie.

Respawn Entertainment może wydać dwie gry w 2019 roku
Nintendo Switch ze świetnymi wynikami - Wielkie N podaje wyniki finansowe
Call of Duty: Black Ops IV - pół miliarda dolarów w trzy dni
Capcom będzie wydawał 3 duże gry każdego roku, ale skupi się na tych, które się opłacają
najnowsze