Felieton

Overwatch - Blizzard potwierdza - Żołnierz 76 drugą homoseksualną postacią w grze

Katarzyna Dąbkowska, 08 stycznia 2019 12:11 15

W przeszłości Jack Morrison był w związku z niejakim Vincentem.

Overwatch to gra z wieloma bohaterami, których historie wciąż jeszcze poznajemy. Blizzard stara się rozszerzyć uniwersum o nowe historie poprzez komiksy, wideo czy opowiadania. W ostatnim z opowiadań właśnie pojawiła się ciekawa wzmianka, która mówi o tym, że Żołnierz 76 jest postacią homoseksualną, który w przeszłości był w związku z pewnym brunetem.

W opowiadaniu Ana spotyka się z Żołnierzem i napotyka na stare zdjęcia bohatera. Widać na nich właśnie pewnego bruneta. Z rozmowy wynika, że ma na imię Vincent, jest po ślubie i ułożył sobie życie. Jack Morrison (czyli Żołnierz) mówi, iż nie mógłby przedłożyć własnego szczęścia nad obowiązki, dlatego cieszy się ze powodzenia byłego partnera. Ana sugeruje, że związki im po prostu nie wychodzą.

To nie jest jednak jedyna postać homoseksualna, z jaką spotykamy się w grze. Blizzard ujawnił już, że Smuga udała się na wakacje ze swoją dziewczyną. Nie wgłębiano się jednak w ten temat. Więcej o grze przeczytacie w recenzji Kamila Ostrowskiego.

StarCraft: Remastered otrzyma wkrótce Publiczny Serwer Testowy
Znamy plany rozwoju aspektów PvP w World of Warcraft Classic
Głuchy gracz Overwatch znalazł się w gronie 500 najlepszych graczy na świecie
Graliśmy już w nowy dodatek, czyli Hearthstone: Wyjście z cienia
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.