Twórcy Project CARS 2 wchodzą na rynek konsol - mają stworzyć potwora

Katarzyna Dąbkowska
2019/01/03 12:15
1
0

Urządzenie, które już nazwano The Mad Box, nie ma podanej jeszcze dokładnej specyfikacji.

Twórcy Project CARS 2 wchodzą na rynek konsol - mają stworzyć potwora

Slightly Mad Studios, odpowiedzialne przede wszystkim za Project CARS 2, postanowiło zaskoczyć swoich fanów i zapowiedziało, że wchodzi na rynek konsol. Okazało się, że producenci gier postanowili stworzyć „potwora”, który ma zrewolucjonizować rynek. Nazwano go The Mad Box.

GramTV przedstawia:

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, konsola ma wspierać 4K, a także istniejące na rynku gogle do wirtualnej rzeczywistości. W tym przypadku ma oferować 60 FPS na każde oko. Dokładna specyfikacja nie jest znana, jednak twórcy konsoli twierdzą, że będzie ona porównywalna do tego, co mają oferować PC z wyższej półki za dwa lata.

Slightly Mad Studios potwierdziło, że jeszcze rozmawia z producentami komponentów. Nie wiadomo zatem, czy zapewnienia są prawdziwe. Konsola ma zadebiutować na rynku dopiero za trzy lata. Raczej wyminie się z kolejną edycją Xboksa oraz PlayStation 5. Sprzęt ma być wspierany przez wielu inwestorów z zewnątrz, jednak nie podano konkretnych nazw firm.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
03/01/2019 19:53

"Potworną" konsolę to ja sobie sam w domu zrobię. Najsilniejsza dostępna karta graficzna w wersji "nano", malutka obudowa, Xbox One gamepad i gra. Bez zamkniętej architektury, odpalę każdy tytuł w 60 FPS, tytuły "exclusive" z Xbox'a i tak w większości wyjdą na Windows. Tytuły exclusive z Sony jakoś przeboleję, jak już wyjdzie ich sporo na PS5 po ok. 2 latach to kupię używaną konsolę za 1/3 początkowej ceny i zgarnę je wszystkie na raz. 

Konsole i tak stają się coraz bardziej PC-tami. Z tą różnicą, że nie każdą grę da się na nich zmusić do pracy w 60 FPS.