News

Saber Interactive chciało przygotować moduł wieloosobowy dla Days Gone

LM, 28.12.2018 08:30 0

Najnowsza produkcja studia Bend ukaże się na konsolach Sony w kwietniu 2019 roku.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami nadchodząca przygodowa gra akcji od studia Bend – Days Gone – trafi na konsole PlayStation 4 już 26 kwietnia. Tytuł rzuci nas na pastwę hord zombie, które będziemy musieli wyeliminować z wykorzystaniem rozbudowanego arsenału i elementów otoczenia. Całość skrojona jest pod zabawę dla pojedynczego gracza, ale okazuje się, że w toku procesu deweloperskiego pojawiła się opcja stworzenia modułu dla rozgrywki wieloosobowej. Z taką inicjatywą wyszło studio Saber Interactive, czyli ekipa odpowiedzialna za zaplanowane także na nadchodzący rok World War Z.

W wywiadzie dla serwisu VentureBeat prezes Saber Interactive – Matthew Karch – stwierdził, że Days Gone charakteryzuje się bardzo zbliżoną mechaniką rozgrywki do World War Z i swojego czasu Karch zaproponował Sony współpracę przy tworzeniu modułu dla wielu graczy dla gry studia Bend. Ta jednak pozostała bez większego odzewu, gdyż zarówno deweloper, jak i wydawca byli całkowicie pochłonięci produkcją głównym komponentów gry, by jak najszybciej wypuścić ją na rynek.

Tym samym jeśli w 2019 planujecie zapolować na zombie z przyjaciółmi, to zmierzające na PC, PlayStation 4 i Xboksa One World War Z z pewnością to umożliwi. Miłośników samotnych konfrontacji z umarlakami ucieszy za to Days Gone, które ukaże się wyłącznie na konsolach PlayStation 4.

najnowsze