Felieton

League of Legends w przyszłym roku już bez wsparcia dla Windows XP i Vista

Małgorzata Trzyna, 17 grudnia 2018 12:54 0

Z Windowsa XP co prawda korzysta tylko ok. 1% graczy, jednak jest to nadal spora liczba.

Windows XP nie jest oficjalnie wspierany przez Microsoft od roku 2014, od niedawna nie ma też wsparcia dla Visty. Riot Games podkreśliło, że skoro nie ma kolejnych aktualizacji dla tych systemów operacyjnych zapewniających bezpieczeństwo, każdego dnia było coraz trudniej zapewnić użytkownikom bezpieczną rozgrywkę w League of Legends. Kolejna aktualizacja gry, 9.9, będzie już ostatnią ze wsparciem dla XP i Visty (pojawi się ona pod koniec kwietnia). W połowie maja zostanie wydana aktualizacja 9.10, wraz z którą zakończy się wsparcie dla tych systemów operacyjnych. Gracze będą musieli więc przesiąść się na Windows 7, 8 lub 10, by dalej bawić się w LoL.

Jak podaje Riot, mniej niż 1% graczy nadal używa XP, a Vista jest jeszcze rzadszym przypadkiem. Nie jest to jednak mało - jeszcze w tym roku każdego miesiąca w LoL grało 80 milionów graczy, co oznacza, że ok. 800 tysięcy nadal korzysta z Windows XP i można zgadywać, że użytkowników Visty również jest kilkaset tysięcy.

Warto też przypomnieć, że od 1 stycznia Steam również przestanie działać na Windows XP i Vista.

343 Industries, Riot Games i UCF z akcją dla niepełnosprawnych dzieciaków - te protezy zachwycają
LOL - COO Riot Games pierdział na pracowników - jest na przymusowym zwolnieniu
PUBG i Fortnite na celowniku Chińskiej Komisji Etyki
Riot Games rejestruje znaki towarowe Legends of Runeterra
najnowsze

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.