News

Steam wkrótce przestanie wspierać Windows XP i Windows Vista

Małgorzata Trzyna, 13.06.2018 15:20 3

Na przesiadkę na nowy system użytkownicy mają pół roku.

Valve ogłosiło, że z dniem 1 stycznia 2019 Steam nie będzie już wspierać starszych systemów operacyjnych, takich jak Windows XP i Windows Vista. Po tym dniu Steam po prostu nie uruchomi się, jeśli będzie zainstalowany na tych systemach. Użytkownicy będą zatem zmuszeni do przesiadki na nowszy system, jeśli będą chcieli nadal korzystać ze Steam i grać. Valve tłumaczy, że najnowsze funkcje bazują na osadzonej wersji Google Chrome, która nie działa na starszych wersjach Windowsa. W przyszłości Steam będzie wymagać funkcji i aktualizacji zabezpieczeń wprowadzonych w Windows 7 i nowszych systemach operacyjnych.

Przez ostatnie kilka miesięcy roku 2018 użytkownicy systemów XP i Vista będą mogli korzystać z okrojonej wersji programu, w której nie będzie działać np. nowy Steam Chat.

Choć użytkowników Windowsa XP nie ma już wielu, niektórzy nadal korzystają z tego systemu operacyjnego. Jak wynika z ankiety dotyczącej sprzętu i oprogramowania, opublikowanej w maju 2018, było to 0,22% użytkowników. Z kolei użytkowników Windows Vista jest tak niewielu, że system ten nie został nawet uwzględniony na liście.

najnowsze