Tech

AMD z dużą aktualizacją sterownika Radeon Software Adrenalin – 2019 Edition 18.12.2

LM, 14.12.2018 19:41 1

Poprawa wydajności w grach i usprawnienia niemal dla wszystkich funkcji wprowadzonych w pakiecie Software Adrenalin.

Firma AMD/ przygotowała największą w swojej historii aktualizację sterownika do obsługi kart grafiki Radeon – Software Adrenalin 2019 Edition opatrzoną numerem 18.12.2. Dzięki niej inżynierowie Czerwonych poprawili wydajność w wielu grach, naprawili masę istotnych błędów w działaniu oprogramowania, a także wprowadzili liczne usprawnienia w niemal wszystkich aplikacjach pomocniczych kart grafiki.

W pierwszej kolejności skupmy się na wydajności w grach, której wzrost dla karty grafiki Radeon RX Vega 64 znajdziecie na poniższej liście:

  • Assassin’s Creed Odyssey – do 4% wyższa wydajność dla FullHD i ustawień ultra;
  • Shadow of the Tomb Raider – do 3% wyższa wydajność dla 1440p i najwyższych ustawień;
  • Doom – do 5% wyższa wydajność dla 4K i ustawień ultra;
  • Wolfenstein II: The New Colossus – do 5% wyższa wydajność dla 4K i ustawień ultra;
  • Strange Brigade – do 7% wyższa wydajność dla 4K i ustawień ultra.

Wśród najważniejszych nowinek, które pojawiły się wraz z Radeon Software Adrenalin 2019 Edition, warto wymienić nowe funkcje dla Radeon Advisor, który wskaże teraz optymalne ustawienia dla gier i ewentualnie zaproponuje modernizację wybranych komponentów PC. Obok tego dzięki Radeon ReLive i aplikacji mobilnej AMD Link możemy transmitować rozgrywkę z PC na urządzenia przenośne i zestawy VR. Tymczasem Radeon WattMan pozwoli na łatwiejsze podkręcanie podzespołów i umożliwi odpowiednie zarządzanie poborem energii elektrycznej.

Jednocześnie panel Radeon Overlay pozwala kontrolować ustawienia obrazu, które dodatkowo możemy modyfikować, wydając polecenia głosowe przez aplikację AMD Link. Na koniec znacznie lepsza jakość obrazu na wyświetlaczach kompatybilnych z FreeSync dzięki automatycznemu mapowaniu kolorów z AMD Radeon FreeSync 2 HDR. Więcej konkretów dotyczących nowinek w określonych narzędziach znajdziecie na oficjalnej stronie AMD.

Sterowniki przygotowano dla 64-bitowych systemów Windows, a ich najnowszą wersję możecie pobrać pod tym adresem.

najnowsze