News

PUBG i Fortnite na celowniku Chińskiej Komisji Etyki

LM, 13.12.2018 04:51 0

Według przywołanego podmiotu 9 spośród 20 najpopularniejszych tytułów sieciowych w Chinach powinno zostać natychmiast usuniętych z rynku.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na chińskim forum NGA i przetłumaczonymi następnie przez użytkowników reddita wiele popularnych w Państwie Środka gier sieciowych może w najbliższym czasie zostać całkowicie zablokowanych. Powołana na potrzeby weryfikacji stanu gier sieciowych Chińska Komisja Etyki przyjrzała się 20 najpopularniejszym produkcjom i zaleciła natychmiastowe zbanowanie 9 z nich.

Do natychmiastowego odstrzału są m.in. PUBG, Fortnite, Paladins, H1Z1, Alliance of Valiant Arms czy Ring of Elysium. Tymczasem tytuły, których producenci powinni jak najszybciej wprowadzić niezbędne poprawki to np. League of Legends, Overwatch, Diablo i World of Warcraft. Wśród zarzutów stawianych wobec wspomnianych gier znajdziemy zbytnią ekspozycję bohaterek płci żeńskiej, system nagradzania bazujący na statystykach rankingowych, wulgarne i krwawe treści.

Obecnie tytuły są wciąż dostępne na rynku, a poszczególni deweloperzy nie odnieśli się oficjalnie do stawianych wobec gier zarzutów. Warto jednak zaznaczyć, że niewiele spośród zachodnich wydawców samodzielnie publikuje gry na terenie Państwa Środka, więc zapewne większość akcji leży po stronie lokalnych firm. Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń, ale z całą pewnością chińscy gracze i wydawcy nie mają łatwego życia.

najnowsze