Felieton

PlayStation Classic zhakowane w niesamowicie prosty sposób

Katarzyna Dąbkowska, 04 grudnia 2018 17:53 0

Wystarczy klawiatura na USB...

PlayStation Classic to „najnowsza” konsolka od Sony. Produkt zbiera mieszane recenzje. Użytkownicy mówią o nostalgicznych uczuciach, ale z drugiej strony wypominają Sony niezbyt udany dobór gier. Wkrótce może się to jednak zmienić. Jak donosi Retro Gaming Arts, udało im się w bardzo banalny sposób zhakować konsolkę. Być może już wkrótce gracze będą starali się wgrywać „nowe” produkcje na ten sprzęt.

Jak się okazuje, wystarczy, że podłączymy pod to urządzenie klawiaturę na USB, a następnie wciśniemy klawisz Escape. Wtedy dostaniemy dostęp do ustawień emulatora. Retro Gaming Arts nie próbowało dodać tam nowej pozycji, choć można mniemać, że niedługo gracze się na to odważą. Wspomniany serwis nie gwarantuje jednak, że wszystkie klawiatury będą działały w ten sposób. Jedno jest pewne – zabezpieczenia są bardzo słabe. My osobiście nie polecamy takich rozwiązań.

Razer zaprezentował urządzenia wskazujące dla Xboksa One
The PG 2.5 x PlayStation colorway to buty inspirowane PlayStation Classic - są dziwaczne, a i cena odstrasza
Znamy listę gier ze wsparciem dla klawiatury i myszy na Xbox One
Konsola PlayStation Classic skorzysta z emulatora open-source PCSX ReARMed
najnowsze

Nowy gameplay z Beyond Good & Evil 2!

Ubisoft zaprezentował nowe fragmenty rozgrywki z Beyond Good & Evil 2. Ogłosił również, że do ekip zaangażowanych w projekt dołączyło kolejne studio.

Geralt z Rivii w Monster Hunter World!

4

Szykują się spore nowości w Monster Hunter World. Jedną z najbardziej interesujących będzie zaproszenie Wiedźmina Geralta na gościnne występy.