News

Civilization VI – Węgry pierwszą z nacji, która pojawi się w Gathering Storm

LM, 28.11.2018 05:59 0

Dodatek zadebiutuje w połowie lutego na PC.

W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, że wydana w październiku 2016 roku gra Civilization VI doczeka się drugiego dużego rozszerzenia – Gathering Storm. Jak ujawniono podczas oficjalnej zapowiedzi, większość nowych mechanik, które pojawią się z dodatkiem, koncentruje się na zmianach klimatycznych i ich konsekwencjach, ale tak jak w przypadku Rise and Fall twórcy zamierzają wprowadzić do gry nowe nacje. I właśnie poznaliśmy pierwszą z nich.

Na oficjalnym kanale serii Sid Meier's Civilization w serwisie YouTube pojawił się załączony do wiadomości materiał wideo, na którym zaprezentowano pierwszą z nadchodzących frakcji – Węgry. Ta trafi do gry pod przywództwem Macieja Korwina z dynastii Hunyady – króla Węgier, Chorwacji i Czech z drugiej połowy XV wieku. Wraz z nim pojawią się specjalne umiejętności, dwie nowe jednostki i unikalny budynek. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Sid Meier’s Civilization VI: Gathering Storm zadebiutuje na komputerach osobistych 14 lutego 2019 roku. W lutym tego roku pecetową wersję Civilization VI wzbogacono o rozszerzenie Rise and Fall, a podstawowa wersja tytułu obok PC dostępna jest także na tabletach z systemem iOS i konsolach Nintendo Switch.

najnowsze