Felieton

Battlefleet Gothic: Armada 2 - nowy zwiastun pokazuje, jak wyglądają bitwy w grze

Małgorzata Trzyna, 27 listopada 2018 14:25 0

Pierwsza faza bety odbędzie się w dniach 5-12 grudnia.

W Battlefleet Gothic: Armada 2 twórcy obiecują ulepszenia wszystkich aspektów w porównaniu z pierwszą odsłoną, by admirałowie mogli cieszyć się jeszcze lepszymi wrażeniami z gry. W pierwszej części wideo z serii "Overview" prezentujących rozgrywkę pokazano ogromną liczbę opcji, z jakich będziemy mogli korzystać. Na filmie pokazano, że będziemy musieli uważać nie tylko na wrogie floty, ale też np. układ mapy. Prezentowane są też fazy wymagającej i widowiskowej bitwy. Możemy decydować, czy skupić się na celowaniu w broń czy silniki, zabijać członków załogi, by przekształcać statki w puste skorupy albo taranować wrogów. Oglądając wideo, możemy przygotować się do pierwszej fazy bety, zaplanowanej na 5-12 grudnia.

Więcej frakcji i więcej statków oznacza także większe bitwy, większe floty walczące o kontrolę nad Eye of Terror i otaczającym je regionem, Aegis Ocularis. Teraz wszystkie frakcje (a jest ich 12) z gry planszowej przeniesiono do Battlefleet Gothic: Armada 2. Poszczególne frakcje mają unikatowe statki, broń, sposoby podróżowania i nie tylko.

Gra ukaże się 24 stycznia 2019. Gracze zamawiający ten tytuł przed premierą będą mogli wziąć udział w dwóch turach beta-testów - kolejne testy rozpoczną się w styczniu i potrwają aż do premiery.

Nowy trailer Rage 2 prezentuje najważniejsze aspekty gry
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
Czerwona Planeta zazieleni się w połowie maja – data premiery Surviving Mars: Green Planet i nowy zwiastun
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.