News

Cliff Bleszinski przyrzeka nigdy więcej nie stworzyć żadnej gry

Małgorzata Trzyna, 17.11.2018 10:06 8

Fakt, że niektórym graczom jest żal wydanych pieniędzy na LawBreakers, to kolejny powód, by zostawić tworzenie gier na dobre.

Po porażce LawBreakers i Radical Heights należące do Cliffa Bleszinskiego (znanego z takich tytułów jak Gears of War czy Unreal) studio Boss Key Productions zostało zamknięte. Bleszinski zamierzał odpocząć od gier i skupić się na sprawach rodzinnych, zaczął także pisać książkę. Tymczasem pewna osoba na Twitterze, niezadowolona z powodu braku refundacji po wyłączeniu serwerów LawBreakers, napisała wiadomość do twórców:

- Nie rekompensujecie niczego graczom, którzy trwali przy was, wydawali pieniądze i liczyli na dalszą zawartość. Cliff, podziwiałem cię w czasach Gears of War i smutno mi patrzeć na twoją obecną sytuację. Chciałbym, byś wrócił. Teraz te wszystkie pieniądze się zmarnowały.

Cliff Bleszinski w odpowiedzi obiecał nie stworzyć już żadnej gry - nigdy:

- Płaciłem moim pracownikom, opłacałem ich 401(k) i ubezpieczenie zdrowotne - nawet miesiące po tym, jak studio zostało zamknięte. Dzięki temu mogli zadbać o swe rodziny. Sam nie pobrałem pensji przez dwa lata. Rozumiem, że jest ci żal, ale tego typu szajs to kolejny powód, dla którego NIGDY nie zrobię kolejnej gry.

najnowsze